Przygody Fefe

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci – blog książkowy

Dobre książki dla dzieci

Dobre książki dla dzieci

Książki to nieoceniona pomoc w przypadku dzieci. Nie tylko pobudzają ich wyobraźnię, ale w razie czego służą celom edukacyjnym. Tak, z książek dzieci mogą dowiedzieć się wielu cennych rzeczy, jak chociażby kim były dinozaury, jak wyglądały. Można również dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o świecie. Wymieniać można tego dużo. Z książkami można również bawić się w zajęcia logopedyczne. Jeżeli chodzi o wymowę, to coraz większa liczba dzieci ma z tym problem. Dlatego warto podsuwać im takie książki, jak “Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci“. Autorką jest Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos.

Jak ćwiczyć mówienie?

Obydwie panie są już doskonale znane dużej ilości rodziców. Wszystko przez to, że one także stworzyły Pucia – niesamowitego bohatera książeczek dla dzieci. Mały chłopiec ćwiczy razem z młodymi czytelnikami mówienie. Marta Galewska-Kustra to pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, specjalista w dziedzinie logopedii dziecięcej. Jak wiec widać – ma duże doświadczenie, jeżeli chodzi o mowę dzieci. W swojej codziennej pracy widzi, że dzieci muszą zmagać się z wieloma problemami, które mogą stać się dla nich wielkim utrapieniem. Joanna Kłos to ilustratorka, która zawsze dba o to, aby książki zachęcały dzieci do czytania. Obydwie panie mają na swoim koncie sukces Pucia, ale także muchy Fefe. Czas na to, aby zapoznać się z kolejną serią, która kładzie duży nacisk na mówienie. Oto “Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci“.

Mucha Fefe


Wielu rodziców pochwala obydwie panie za to, że mają tak nieszablonowe pomysły. No bo czy ktokolwiek pomyślałby, że mucha może stać się bohaterką książki dla dzieci? No jak do tej pory nie było takiego pomysłu – chyba, że w negatywnym kontekście. A tu mucha Fefe, która wygląda niepozornie, ale jest fantastyczną bohaterką. Jej główną misją jest pomoc w opanowaniu prawidłowego mówienia, ale o tym dzieci nie muszą wiedzieć. W ich oczach Fefe to dzielna bohaterka, która musi zmagać się z pożarami, biega w maratonach, lata szybciej niż samolot, śpiewa jak gwiazda opery. A to nie wszystko, ponieważ Fefe to także przedszkolak. Jest tego naprawdę dużo, więc dzieci z taką bohaterką na pewno nie będą się nudzić, a i przy okazji będą mogły poćwiczyć swój aparat mowy. W jaki sposób? Bardzo sprytny! Warto przekonać się do tej książki, ponieważ może być dla naszych dzieci wspaniałą pomocą. Poza tym, nawet rodzice lubią przygody wspaniałej muchy Fefe.

 

Powrót do góry